Geoblog.pl    loversi    Podróże    S U D A M E R I C A    Pętla zamknięta!

Pętla zamknięta!

Brazylia
Brazylia, Foz do Iguazu

1 czerwca, poniedzialek, Pierwszy Dzien Naszego Dziecka :)

Ciudad del Este w nocy nie nalezy do miejsc przyjemnych. By dostac sie na strone brazylijska trzeba wziac taxi. Pieszo jest zbyt niebezpiecznie. Taksowkarze wykorzystuja ten fakt. Postanawiamy zostac w Paragwaju. Znajdujemy przytulny hotel. Przy okazji okazuje sie, ze noclegi w Paragwaju sa bardzo tanie. W koncu prysznic, wygodne lozko i upragniony odpczynek.

Rano jemy pyszne sniadanie w hotelu. Z dworca jedziemy autobusem na granice. Stempelki po stronie Paragwajskiej. Spacer przez most i stempelki po brazylijskiej stronie granicy. Docieramy na kolejny dworzec i kupujemy kolejne bilety. Przed wyjazdem mamy jeszcze chwile, by cos zjesc.

Brazyli jest jednak droga! Szczegolnie, gdy sie wraca z Boliwii, czy Peru. Na poczatku naszej podrozy tego nie odczulismy. Teraz roznica jest ogromna.

Jak w transie przemierzylismy droge z La Paz do Brazylii. Dotychczas w srednich warunkach i po zlych drogach. Stad jedziemy lepszym autobusem, ktory nie sprawia wrazenia, ze zaraz sie "wykolei" ze swoich lichych opon.

Przemierzylismy tysiace kilometrow! Zatoczylismy ogromna petle. Z Brazylii, przez Urugwaj, Argentyne, Chile, Boliwie, Peru, Paragwaj, z powrotem do Brazylii. Zobaczylismy tak wile niezwyklych miejsc. Wiekszosc z nich znalismy juz z ksiazek, filmow, czy mediow. Zadna relacja jednak nie odzwierciedla rzeczywistosci. Jestesmy ogromnie szczesliwi, ze dane nam bylo przemierzyc ten piekny kontynent. Jednoczesnie juz planujemy kolejna podroz. Tym razem w Trojke :) Tymczasem ta podroz powoli sie konczy. Wracamy wkrotce. Od tej chwili depczemy wlasne slady.

P

PIH
PIH - 2009-06-01 19:31
No, no Alberciaki! Super sprawa;)
Pozdro dla Maleństwa na Dzień Dziecka!
Trzymajcie się!

loversi
loversi - 2009-06-01 20:22
Dzieki :)

Wkrotce sie widzimy. Bedziemy w Poznaniu 8 czerwca.
Godziny jeszcze nie znamy. Liczymy na huczne powitanie :)

pih
pih - 2009-06-01 20:51
Mam nadzieję, że się uda, bo my 8 akurat jesteśmy w Bstoku. Ale na wieczór jest szansa;)

bł
 - 2009-06-01 22:58
Przysięgam, że bym przyjechał i machał Wam na Ławicy polską flagą i rzucał w was ptasim mleczkiem i bigosem, ale 8go będę w Genewie. Mogę się wprosić do Poznania wkrótce?

Swierszcz
Swierszcz - 2009-06-02 14:56
Żyjecie ?!

dziadkowie
dziadkowie - 2009-06-02 22:48
Nie możemy się Was doczekać. Wracajcie cali i zdrowi Kochana Trójko. Do zobaczenia w Jelonce.

Ciocia Kasia :)
Ciocia Kasia :) - 2009-06-03 12:31
Jak to we trójkę? Chcecie podróżować we trójkę? A nasza trójka? :) Musimy tylko nabyć drogą kupna jakiś minivan i jazda! :)

loversi
Monika, Piotr i Maleństwo Pasieczni